You are currently viewing 5 דברים שחשוב שתדעו על מזון לדגים

5 דברים שחשוב שתדעו על מזון לדגים

רגע לפני שתאחלו פעם נוספת לדגים שלכם “בתיאבון”, אנחנו שמחים לחלוק אתכם חמישה דברים שאולי לא ידעתם על מזון לדגים. 

1.דגים לא מתים מרעב, הם מתים מהאבסה

אפשר לנחש כי אתם אוהבים מאד דגים אם החלטתם לגדל אותם. מסיבה זו, אתם משקיעים ברכישת מזון לדגים של המותגים המוכרים DAJNA ו-SISO. לעתים, מתוך כוונות טהורות, אתם רוצים לפנק את הדגים שלכם באוכל (ואם לדייק, ביותר מדי אוכל). ככל הנראה, הדגים שלכם לא ימותו לכם מרעב, אלא להפך – מהאבסה. חשוב מאד שלא לזרוק לאקווריום כמות רנדומלית של מזון (“שייהנו קצת מאוכל, מה יש?”), אלא שיש לשים כמות מדודה בהתאם למספר הדגים באקווריום. 

2.גם הדגים שלכם לא אוהבים לאכול לבד

בשונה מבעלי חיים אחרים שבעליהם מגיעים איתם במגע פיסי, מערכת היחסים עם הדגים קצת מרוחקת יותר: אתם ביבשה והם במים. אז איך יוצרים איתם קשר? באמצעות התבוננות עליהם! במרבית המקרים, מגדלי הדגים פשוט זורקים את האוכל אל תוך האקווריום וממשיכים הלאה לעיסוקיהם. אנחנו ממליצים לכם על משהו אחר: ארחו לדגים חברה בזמן שהם אוכלים.

התנהגות הדג/הדגים בזמן האכלתם, תוכל לספר לכם המון על מידת החיוניות והבריאות שלהם:

  • האם הדגים “מסתערים” על האוכל? (זוהי אינדיקציה לחיוניות ותיאבון בריא)
  • האם ישנם דגים שמסתתרים מאחורי סלעים/צמחיה? (בדקו עם וטרינר דגים מהי הסיבה)
  • האם ישנו דג ספציפי שלא מספיק לאכול?

3.ארוחה אחת גדולה או שלוש מנות קטנות

אתם יוצאים מהבית בשבע בבוקר וחוזרים רק בשעות הערב? הסירו דאגה מלבכם: גם אתם יכולים לרכוש אקווריום ולגדל דגים. הדגים שלכם זקוקים לכמות X של מזון לדגים ביום (בהתאם לסוגם וגודלם הפיסי). אתם יכולים להחליט אם לחלק את כמות המזון לשלוש ארוחות קטנות, או פשוט להאכיל אותם בכמות היומית המומלצת בפעם אחת. חשוב לציין כי אין שיטה מומלצת יותר או פחות, כך שגודל ומספר הארוחות נתון לשיקולכם.

4.כמה זמן אורכת ארוחה ממוצעת של דגים? 3 דקות בלבד

אז כמה זמן לכם לוקח לאכול את ארוחת הערב שלכם? אפשר לנחש כי בטח שלא שלוש דקות. לא במקרה מומלץ לכם להישאר ליד האקווריום בזמן האכלת הדגים: במידה והם לא מסיימים לאכול בתוך שלוש דקות (אתם כמובן לא צריכים לשבת עם סטופר ולספור את השניות), יש להוציא את המזון מהאקווריום. שאריות המזון שלא נאכלו, מטנפות את המים ועלולות להזיק לדגים. במידה ובכל יום מחדש אתם מוציאים שאריות, דעו כי ישנה סיבה לכך:

  • אתם שמים כמות גדולה מדי של מזון
  • סביר כי ישנם דגים שנמנעים מהאוכל 

5.אתם יכולים לצאת לחופשה השנתית בראש שקט

בימים אלו מתגבשת בישראל אסטרטגיית היציאה מהסגר השלישי והחזרה ההדרגתית לשגרה. המתחסנים בעלי הדרכון הירוק, יזכו לשוב לחיים שלפני התפרצות הנגיף! אין זה מפתיע כי מרבית הישראלים מייחלים בעיקר לדבר אחד: חופשה! הצימרים ובתי האירוח נפתחו, ובתי המלון הגדולים צפויים להיפתח בקרוב מאד. אם גם אתם מתכננים את החופשה הבאה שלכם (“חופשת הניצחון על הקורונה!”), עליכם להיערך עם מזון ייחודי לדגים שלכם: מזון חופשה.

לטובת אלו מכם שטרם התנסו בסוג המזון הזה, הרי שמדובר על קוביית מזון בשחרור איטי. כלומר, אינכם צריכים להיות נוכחים פיסית בבית בכדי להאכיל את הדגים – הקובייה עושה זאת עבורכם. מזון מומלץ: DAJANA “הולידיי בלוק” במשקל 30 ק”ג.

כמה יעלה לכם מזון לדגים?

אנחנו שמחים להציע לכם מגוון סוגי מזון לדגים במחירים מפתיעים! שימו לב כי לא מעט מהמוצרים מוצעים בהנחות משמעותיות – עד כ-80% הנחה! מוצרי המזון מוצעים לכם החל מ-8 שקלים (עבור מזון דפים לדגים טרופיים). לפרטים נוספים וייעוץ באשר לסוג המזון המתאים לדגים שלכם, אתם מוזמנים להשאיר לנו פנייה.